1. Ne kezdjük szomjasan az étkezést: hidratáljuk magunkat, igyunk kellő mennyiségű vizet. Ha ezt tesszük, nem lesz igényünk arra, hogy nagy kortyokat igyunk a borból, s az újévi túlevés is elkerülhető, hiszen nem jön elő annyira az éhség. Próbáljunk meg egész este alatt két pohár pezsgőt és két pohár bort inni. Ami pedig az ételt illeti, tudatosan figyeljünk oda arra, hogy túl sok mennyiséget együnk túl rövid idő alatt! Megkóstolhatunk mindent, de ne szedjünk még egyszer.
2. Tudatos evés: ez egyfajta meditatív hozzáállást jelent az ételhez. Lényege, hogy jobban rágjuk meg, élvezzük ki az ízeket és figyeljünk oda arra, mikor jelez a testünk: elég volt. A cél az, hogy különbséget tudjunk tenni az éhség jelei és más jelzések között, melyeket a szervezetünk küld (például a mentális kimerültség jelei vagy a szúró érzés).
Az újévi túlevés is könnyedén kiküszöbölhető, ha megtanuljuk figyelni a test jelzéseit és tudjuk, mikor kell megállni.
4. Beszéljünk többet és együnk kevesebbet: az ünnepi alkalmakkor általában azok vesznek körül, akiket szeretünk. Vagyis, ilyenkor inkább a tartalmas beszélgetésen legyen a hangsúly és ne azon, hogy minél több ételt behabzsoljunk. A beszélgetés arra is jó, hogy megszakítsa az étkezést időnként. Kiváló taktika az újévi túlevés elkerülésére és még élvezetes is.
5. Ne torkolljon habzsolásba a vita: gyakori, hogy az összegyűlt emberek nincsenek egy véleményen dolgokban, ezért aki nem tudja vagy nem akarja tovább folytatni a vitát, evésbe és ivásba menekül. Ez semmiképp sem megoldás, inkább tegyük le ilyenkor az evőeszközöket! Maradjunk higgadtak, ha lehet, s ha túl idegesek lennénk, hagyjuk el az asztalt egy időre valamilyen ürüggyel.
Értékeld a munkánkat, ha tetszett oszd meg!