A bodzavirág igen gazdag C-vitaminban, és B-komplex vitaminokban. Kiváló köhögéscsillapító, lázcsillapító, csökkenti az izzadást és a gyulladást, serkenti az immunrendszert – mondja az egyik leghíresebb fitoterapeuta, dr. Bojor.
Egy csésze vízben főzzünk fel egy evőkanál bodzavirágot, és igyuk meg este lefekvés előtt.
A jól megérett gyümölcsből is főzhetünk teát: egy csésze vízhez 1 evőkanál gyümölcs szükséges. Naponta 2-3 csésze bodzateát ihatunk! Vigyázat, mert az éretlen gyümölcsnek toxikus hatása van, csak akkor szabad használni, ha már feketére érett.
Láz esetén borogatást is készíthetünk a bodzából, ehhez egy liter vízre és 40 virágra lesz szükségünk. Mártsunk a langyos főzetbe egy törölközőt, vagy egy kisebb lepedőt, csavarjuk ki alaposan, és borogassuk vele a homlokot, csuklót, vagy akár az egész felsőtestet.
A bodzatea pozitív hatásai:
A bodzatea már az első tünetek jelentkezésekor hatékonyan enyhíti a megfázást, -hűlést, influenzát, hörghurutot. Nem szabad főzni, csupán a lobogó vízben kell párolni a virágokat 10 percig.
Lázcsillapító
Serkenti a mirigyeket, és az izzadás által csökkenti a testhőmérsékletet.
Reuma ellen
Megszabadít a szervezetben lerakódott méreganyagoktól, ezért ajánlott reuma és köszvény esetén is.
Húgyúti betegségek ellen
Jótékony hatással van a vesék működésére, vízhajtó és gyulladásgátló hatása van, ezért ajánlott húgyúti-, és veseproblémák esetén is kúraszerűen fogyasztani.
A következő pozitív hatásokkal is rendelkezik a bodzatea:
- fájdalomcsillapító;
- hashajtó;
- csökkenti az ízületi gyulladást;
- segítségünkre lehet a rákos megbetegedések elleni küzdelemben;
- visszér és narancsbőr esetén;
- túlsúly esetén;
- serkenti az immunrendszert;
- nyugtatja a bőrt;
- kisebb égési sérülések esetén is segíthet;