Japán partjainál egy búvárcsoport rejtélyes kőtömböket látott meg a tenger mélyén.



A Yonaguni sziget partjainál, kb. 25-30 méteres mélységben található építményekről teljes bizonyossággal állítható, hogy nem természeti jelenségek, emberi munkával készültek. A legnagyobb nagyjából 73 méter hosszú, 25 méter széles és 13 méter magas. Az építmények legalább 6000 évesek. Ez azt jelentené, hogy ezek a világ legősibb épületei. A kőtömbökön emberi kéz nyomait fedezték fel: véseteket, karcolatokat, elmosódó állatábrázolásokat. 

Egy természettudósokból álló búvárcsoport 1986-ban váratlanul rejtélyes víz alatti kőtömbökre bukkant a Japánhoz tartozó Yonaguni-sziget partjainál. A 300 X 150 méteres területen piramishoz hasonló, lépcsőzetesen elrendezett sziklákra leltek.  A régészeti felfedezés jelentőségét azóta is vitatják, bár legtöbben „Japán Atlantiszként emlegetik.

Akkoriban a Yonaguni-szigettől nem messze még két helyen bukkantak víz alatti leletekre. Okinawa mellett egy kerek, kőből készült építményt találtak az óceán rejtekében, Aguni szigeténél pedig hosszan húzódó falakat fedeztek fel.
Az Okinawa-szigeti Ryukyu Egyetem geológia professzora, Maszaki Kimura immár 15 éve foglalkozik a Yanaguni-monuments-ként ismert romok kutatásával. Biztos abban, hogy nem természetes képződményekkel van dolga. Létrehozásukat 5-8000 évvel ezelőttre datálja. A  titokzatos elsüllyedt város épületeit szintén felfedezni vélte: egy kastélyt, egy szent helyet, s egy sziklába faragott utat, mely megkerüli az adott létesítményt.


Kimura úgy sejti, kapcsolat lehetett az ókori egyiptomi, az amerikai civilizációk, s ezen elsüllyedt város között, mely a japán kultúrával aligha összeegyeztethető. „Hogy biztos eredményt kapjunk, annak egy módja van: újból és újból visszatérni a helyszínre, és leleteket, bizonyítékokat kell gyűjteni.” – nyilatkozta. Egy dolog azonban kétségtelen: ha egy letűnt civilizáció nyomairól van szó, az gyökeresen megváltoztatja az eddigi történelmi ismereteinket.

A kutatásoknak gátat szab, hogy a japán kormány szkeptikus a leleteket illetően. Azoknak a szakemberek az oldalán áll, akik szerint csupán a természet egy újabb csodájára leltek a búvárok, és nem egy elsüllyedt városra.

Nyomj egy lájkot, és oszd meg másokkal is!

Értékeld a munkánkat, ha tetszett oszd meg!